m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

PASIVNÍ DŮM V LÁZNÍCH

PASIVNÍ DŮM OCENĚNÝ VÍTĚZSTVÍM V PRESTIŽNÍ SOUTĚŽI O NEJLEPŠÍ PASIVNÍ A ÚSPORNÉ STAVBY V ČESKU 2018.

 

ROK:   2013

MÍSTO:   Františkovi Lázně

DOTACE:   585.000,- Kč

ENERGETICKÉ HODNOCENÍ:   Pasivní

ARCHITEKTONICKÝ NÁVRH DOMU JSME DOKONČILI JIŽ V ROCE 2008

DÚM V
LÁZNÍCH

Dům je postaven z masivních vápenopískových bloků, založen na monolitických základových pasech. Interiér zpříjemňuje přiznaný trámový strop a střecha je tvořena příhradovými vazníky. Tepelné izolace jsou převážně EPS Gray jen ve střeše je použita PU pěna. Dům byl navžen tak aby přirozeně bránil přehřívání v letním období. K tomu slouží přesah střechy a balkonu, který společně lemují velkou prosklenou plochu okenních otvorů v horním podlaží. Chlazení domu je uvažováno přirozeným předchlazováním v nočních hodinách. Interiérové závěsy slouží převážně pro vytvoření soukromí a zatemnění. Ze západní strany k domu přiléhá relaxační část, přístavba se saunou a relaxační místností s krbem. Tato část je osamostatněna kvůli rozdílným teplotám a vlhkostem oproti interiéru domu. Je tedy samostatně vytápěna i větrána. Technické zařízení domu je koncipováno jednoduchou myšlenkou, že v letním období svítí slunce a v zimním období, kdy je slunce nedostatek, mají majitelé rádi oheň krbu. Proto jsou zdrojem energie solární kolektory a krbová kamna, které obřívají vodu v akumulační nádrži. Z té se potom bere teplá užitková voda i teplo do nízkoteplotního podlahového vytápění.

ZELENÁ NOVOSTAVBA
VÍTĚZ POROTY

Dům zapadající do lázeňského prostředí díky kvalitě jeho vnitřního prostředí i architektuře. Majitelé od domu očekávali energetickou úspornost, moderní design a zdravý interiér. Kvalita interiéru byla dosažena díky stále čistému vzduchu, vyrovnanou teplotou všech povrchů, proslunění a použitím zdravých materiálů.

Vítězství v soutěži v roce 2019 je důkazem kvalitní a trvanlivé architektury, kterou jsme dům obohatili již v roce 2008.

MAJITELÉ SE V DOMĚ CÍTÍ JAKO LÁZENŠTÍ HOSTÉ PO CELÝ ROK