m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

TAKMER NULOVÝ DOM SEREĎ

Rodinný dom „L“.

 

ROK:   2020

MIESTO:   Sereď

ENERGETICKÉ HODNOTENIE:   A0

DOM ``L``

Dom je navrhnutý do tvaru L, aby sme získali pri orientácii pozemku juhozápadné aj juhovýchodné solárne zisky. Tento tvar nám zároveň dovolí využiť maximum z plochy, na ktorej je regulatívmi umožnená zástavba, pri zachovaní dostatočného vnútorného priestoru dvora.

Dispozícia je rozdelená na dve ramená – dennú zónu s rodičovskou spálňou a detskú nočnú zónu. Medzi týmito zónami je umiestnená vstupná hala s pracovňou, čo nám minimalizuje dĺžku chodieb. Keďže denná zóna obsahuje návštevné priestory a zároveň chceli mať klienti výhľad z kuchyne na príjazdovú komunikáciu, je tento trakt umiestnený bližšie k vstupu na pozemok (popri východnej hranici parcely) a hmotovo je napojený na objekt garáže. Garáž sme umiestnili na juhozápadný roh parcely (k vjazdu na pozemok). Od garáže sa prechádza okolo dennej zóny po krytej pavlači až k vchodu samotného domu.

Obe krídla dispozície sú prepojené hmotou pergoly, ktorá zamedzuje letnému prehrievaniu. Jej architektonické stvárnenie prechádza až do konštrukcie prekrytia exteriérového parkovania a hmoty  garáže. Vstup do domu je akcentovaný dreveným obkladom.

NA PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCII TOHTO DOMU PRÁVE PRACUJEME ...