Vize Ateliér na Facebooku

Facebook Vize Ateliér

Manuál energeticky úsporné architektury

Cílem manuálu je ukázat problematiku energetických úspor z architektonického a inženýrského hlediska. Manuál je rozdělen do pěti oddílů, v nichž se snaží upozornit na rizika některých obvyklých řešení, na časté chyby, resp. nabídnout příklady dobré praxe. Publikaci vydal Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Českou komorou architektů. Tým autorů se skládal z více než třiceti odborníků, každý oddíl má svého garanta. Kniha je určena architektům, projektantům i stavebníkům a je distribuována na odborných seminářích a konferencích zdarma. Katalog je možné stáhnou i ve verzi *.pdf zde.

Kurz Navrhování pasivních domů

Centrum pasivního domu připravilo nový unikátní desetidenní kurz pro architekty, stavební inženýry a techniky ve stavebnictví, kteří chtějí stavět chytře. Projektant našeho atelieru je lektorem a školitelem na tomto vyjímečném kurzu (Ing. Rostislav Kubíček).

První nulová dřevostavba rodinného domu s krytým bazénem z plně ekologických materiálů v ČR

Na portálu sdružení Centra pasivního domu vyšel zajímavý článek, který dokumentuje filozofii a provední návrhu ekologického domu, který navrhnul a zdokumentoval náš atelier. Celý článek najdete zde.

V rámci konference Pasivní domy 2010 proběhla návštěva našeho pasivního domu

V rámci konference byla možnost navštívit jeden pasivní dům z našeho atelieru - Pasivní dům vějíř v Brně, Bystrci. Podrobnější informace zde.

Centrum pasivního domu

www.pasivnidomy.cz

Centrum pasivního domu je neziskovým sdružením právnických i fyzických osob, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a za účelem zajištění kvality pasivních domů.