Naše služby


Vzhledem k tomu, že si uvědomujeme rozdílné požadavky našich klientů na vzhled jejich nového domu, nabízíme architektonické provedení pasivního domu dle individuálních nároků. Je pouze na Vás, zdali zvolíte „klasický“ vzhled či moderní architektonické provedení. Je na Vás, zda-li zvolíte tradiční stavební materiál či zda se nebráníte materiálovým inovacím. Můžete se samozřejmě inspirovat ukázkami pasivních domů zde. Dle požadavků nabízíme i řešení vnitřního designu, aby pocit z nového bydlení byl opravdu jedinečný.

PROFESIONÁLNÍ PORADENSKÁ ČINNOST

Nabízíme komplexní odborné poradenství k energeticky úsporným stavbám. Pokud máte zájem stavět pasivní dům a nejste zcela rozhodnuti, rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti a popovídáme o filozofii energeticky úsporného stavění. Poradíme jak s výběrem správného pozemku tak výběrem konstrukčního systému.

KOMPLEXNÍ PROJEKTOVÉ SLUŽBY

Nabízíme komplexní projektové služby od studie, přes všechny projektové fáze (územní rozhodnutí, stavební povolení, prováděcí dokumentace) až po stavební dozor na stavbě. Už od studie dáváme velký důraz na skloubení všech přání našeho zákazníka, architektury stavby a energetického hodnocení s důrazem na pasivní standard. Již ve fázi studie je vytvářen model ve 3D, který je energeticky optimalizován v profesionálním software PHPP (Passive house planning package), které zajistí splnění těch nejpřísnějších kritérií na pasivní dům. Naše zkušenost je, že bez přesné a poctivé energtické optimalizace nelze pasivního domu dosáhnout. Během všech fází je součástí i poradenská činnost pro ideální návrh a výběr správného dodavatele stavby.

ANALÝZA A ENERGETICKÁ KOREKCE PROJEKTŮ

Nabízíme možnost konzultací nad již rozpracovaným projektem. Poskytujeme specializované odborné poradenství přímo pro kontrétní projekt a jeho energetickou analýzu a poté návrh efektivních energetických či materiálových úprav. Jsme odborníci na posuzování energetické náročnosti staveb a jejich optimalizování v profesionálním software PHPP (Passive house planning package), kde se zaměříme na úspory energie.

Pokud máte zájem o naše ukázkové portfolio staveb, tak je možnost si o něj napsat na email: info@vizeatelier.eu a my Vám ho obratem v digitální verzi (pdf formát) zašleme.


Naše ostatní aktivity

Konference Pasivní domy 2011 - Bratislava

Přednáška na konferenci
 

Konference Pasivní domy 2010 - Brno

Na letošní konferenci naše společnost prezentovala na plakátu a ve sborníku stavbu pasivního rodinného domu na Vysočině. 

 

Aktualizace 7.2.:  Po započítání naměřené hodnoty n50=0,23 h-1 a změně vzduchotechnické jednotky klesla potřeba tepla na vytápění z 18 na 15 kWh/m2a


Konference Pasivní domy 2009 - Bratislava

Přednáška na konferenci

   


Mezinárodní odborná konference Pasivní domy 2007

Dne 11. 10. 2007 vystoupil Martin Krč na prestižní odborné konferenci Pasivní domy 2007, kterou v Brně uspořádalo Centrum pasivního domu. Tématem příspěvku byla architektura pasivních domů na příkladu pasivního domu v Letovicích, který Martin Krč navrhl a realizuje. Více o konferenci zde.

               

Spočítejte si, o kolik se pasivní varianta prodraží, ale kolik nakonec ušetříte:

     
Plánovaný rozpočet konvenční varianty:
Předpokládáný rozpočet u pasivní varianty:
U pasivní varianty zaplatíte navíc:
Plánovaná podlahová plocha: m2
Průměrná spotřeba energií u konvenční stavby(rok):
Průměrná spotřeba energií u pasivní stavby(rok):
Pasivní varianta Vám za rok ušetří:
Návratnost vícenákladů je: let