Vize Ateliér, s.r.o je mladá a dynamická společnost, která nabízí řešení pro Vaše lepší bydlení. Její úzká specializace na projektování pasivních a nízkoenergetických domů přináší způsob, jak elegantně, hospodárně a zároveň ekologicky vyhovět Vašim požadavkům.

     

Od konce roku 2020 bude v České republice nutnost stavět domy dle směrnice EU (Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2010/31/EU o energetické náročnosti budov), která nařizuje stavět domy "s téměř nulovou potřebou energie".    My tyto domy projektujeme již několik let a staví se již dnes!


PASIVNÍ DOMY (≤ 15 kWh/m2.rok), např. projekt v Brně-Bystrci...

NULOVÉ DOMY (≤ 5 kWh/m2.rok), např. projekt na Vysočině...

PLUSOVÉ DOMY (≤ 0 kWh/m2.rok!), např. projekt v Hustopečích...


Poznámka:

Pasivní domy jsou domy s maximální úsporou energie s využitím pasivních prvků. To jsou např. tepelné izolace, výplně otvorů, rekuperace, kvalitní návrh bez tepelných mostů, atd.

Nulové a plusové domy jsou dle našich konceptů domy Pasivní s dalšími zisky energie z obnovitelných zdrojů. To jsou např. fotovoltaické kolektory, tepelná čerpadla a větrné turbíny.OHLASY KLIENTŮ:

Pasivní dům u Brna

"Architektům z Vize Ateliéru jsme svěřili architektonickou studie našeho připravovaného pasivního domu a následně i zpracování příslušné dokumentace pro realizaci stavby.

Vzájemná spolupráce a čas věnovaný hledání vhodných řešení vedl k originálnímu řešení a zpracovaná architektonická studie je zdařilým umístěním pasivního domu při současném splnění všech podmínek, které byly striktně stanoveny urbanistickou studii pro danou lokalitu."

S poděkování Martin Šípek a Ludmila Kvapilová


Pasivní dům v Brně

"Společnosti VIZE ATELIÉR s.r.o. jsme práci na návrhu a projektu našeho domu zadali až po několikaměsíčním hledání mezi ostatními firmami a architekty, kdy jsme stále měli pochybnosti. Chtěli jsme dům, který by odpovídal našim finančním možnostem a přitom byl dostatečně originální a výjimečný. A hlavně skutečně pasivní. Už při prvních jednáních s architektem Vize Ateliéru bylo jasné, že tento tým mladých a kreativních lidí naše požadavky splní. A první odvážné návrhy našeho domu dokazovaly, že výběr to byl správný, a že jsme našli společnou řeč. Architekt přesně pochopil, co od našeho nového domova očekáváme a jaký máme vkus.

Od začátku spolupráce nás celý tým těchto mladých lidí přesvědčoval, že ke své práci přistupuje s vážností, zodpovědností, precizností v detailech a především s vysokým zápalem a nadšením pro věc. Vzájemná úzká spolupráce s projektantem nám následně velice ulehčila jak výběr staveních materiálů a dodavatelů, tak celý proces územního a stavebního řízení. Pochvala od stavebního úřadu za vzorově připravenou projektovou dokumentaci byla už jen třešničkou na dortu."

Děkujeme celému týmu společnosti VIZE ATELIÉR s.r.o. za náš nový domov

Pavel Barták a Petra Hamouda, 02/2010 Brno


Pasivní dům v Praze

"Pan ing. Kubíček z firmy Vize Atelier mi byl doporučen přes Centrum pasivního domu. Potřebovali jsme vypracovat energetický výpočet a upravit projekt nízkoenergetického domu do pasivního standardu tak, aby bylo možné získat dotaci z tehdy ohlášeného programu ZÚ. Pan Kubíček nejen že byl úžasně ochotný a rychlý, ale úpravy snižující potřebu tepla o 14kWh/m2/rok navrhl tak, že prakticky nenavýšily plánovaný rozpočet. Výpočty PHPP a TNI byly bezchybně provedené a vše schválené pro dotaci bez připomínek. Skvělá spolupráce!"


Pasivní dům ve Františkových lázních

"Milí návštěvníci tohoto webu. Jistě Vás na tyto stránky zavál důvod výstavby pasivního domu, tak jako nás před třemi lety. Po prohlédnutí a oslovení několika projekčních kanceláří na nás Vizeatelier působil ve všech směrech nejsympatičtěji a proto jsme se rozhodli jejich služeb využít. Jediné co nás trochu překvapilo byla mladistvost celého týmu, z kterého jsme na začátku měli trochu obavy ohledně posbíraných zkušeností právě s pasivní výstavbou. Rozhodli jsme se proto spolupráci zahájit nejprve studií. Již během vzájemné komunikace na studii jsme zjistili, že jsou tyto obavy zcela zbytečné! V ateliéru bylo vidět, že jsou pro tento druh výstavby opravdu zapáleni, což se nejvíce projevilo následně při samotné výstavbě domu. Pro nás to byla z hlediska konstrukčních detailů předurčující pasivitu domu, jedna veliká neznámá, a tak jsme byli opravdu rádi, že jsme se na Ateliér mohli kdykoliv obrátit. Vždy se nám ochotně dostalo cenných rad a odpovědí, které myslím byly hlavním klíčem k tak výbornému testu neprůvzdušnosti, který máme čerstvě hotov. Těmito řádky jsme chtěli celému Vizeateliéru poděkovat za spolupráci a zároveň Vám ostatním stojícím teprve na počátku rozhodování, přinést nezkreslené zkušenosti, které jsme měli možno po dobu výstavby s Vizí posbírat. Říká se, že až se bude stavět ten druhý dům, tak se člověk vyvaruje chyb z předchozího projektu. S klidným svědomím můžeme říci, že i ten druhý dům bychom postavili úplně stejně!"

07/2011 Františkovy lázně


Pasivní dům v Blažovicích

„Když jsme se rozhodli pro stavbu rodinného domu, chtěli jsme přinejmenším dům v nízkoenergetickém standardu. Měli jsme jasno v tom, že bychom chtěli takový návrh, abychom předem věděli, co od domu můžeme očekávat a ne abychom stavěli dům, u něhož bychom alespoň přibližně neznali jeho budoucí energetickou spotřebu. Asi tak jako všichni ostatní i my jsme hledali informace na internetu, protože jsme tuto zakázku chtěli svěřit skutečným odborníkům v daném oboru. Mimo jiné jsme našli stránky brněnského Vize Ateliéru, který jsme nakonec kontaktovali a už jsme neměnili, protože nás přesvědčili o tom, že ke svojí práci přistupují s nadšením a zápalem. Kromě toho, že se v ateliéru věnují výhradně pasivním rodinným domům a mají v této oblasti přehled, jsou také schopni navrhnout architektonicky vkusný dům ať už originálního, moderního či klasičtějšího vzhledu, tak aby zapadl do okolního prostředí a vyhovoval předepsaným regulativům, o čemž mimo jiné svědčí i různorodé portfolio jimi navržených rodinných domů. K naší spokojenosti si architekti také velmi dobře poradili s celkovým dispozičním řešením. Rádi bychom ateliéru touto cestou poděkovali za vstřícný přístup a odborné rady, ale především pak za trpělivost a nemálo času, který nám na našich schůzkách věnovali.“

Manželé Jordánovi,  7/2012

  

Pasivní dům v Drásově

"Pro stavbu našeho RD jsme hledali vhodného dodavatele projektové dokumentace. Vyzkoušeli jsme několik firem včetně těch, které dodávají hotové projektové dokumentace typových domů, až jsme nakonec náhodou zašli i do 
Vize Ateliér - a už jsme dále nehledali. Na první schůzce nás překvapilo velmi milé jednání a vystupování zástupců Vize Ateliér a co víc, dokonale jsme si rozuměli v našich představách. Následná spolupráce s Ing. Kubíčkem byla perfektní, věcná a hlavně velmi rychlá. Nyní máme vypracovanou studii a na jejím základě kompletní projektovou dokumentaci a chystáme se pod dozorem Ing. Kubíčka na stavbu svépomocí. Všem kteří uvažují o stavbě či rekonstrukci domu vřele doporučuji navštívit Vize Ateliér a alespoň zjistit co tam umí - a je to ho opravdu hodně :-)"
 
 


Stanislav Kalous,  7/2012


Pasivní dům v Rajhradě

"Již od začátku jsme měli jasnou představu, jak by náš dům měl vypadat a z jakých materiálů by měl být postaven. Vize Atelier nám pomohl v průběhu schůzek si naše představy utřídit a v krátkém čase vypracovali kvalitní realizační projekt, který zcela splnil všechny naše požadavky. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za jejich rychlost při vypracování projektu, ochotu s jakou nám vyšli vstříc a 100% profesionalitu a vysokou odbornost při řešení složitějších detailů."

Pavel Uher, 8/2012